W Międzynarodowym Liceum Ogólnokształcącym Meridian 8 stycznia 2020 roku już po raz trzeci odbyła się rozmowa o karierze (Meridian Career Talk). Wszyscy obecni uczniowie mieli okazję wysłuchać Pana Mehmeta Eskici, jednego z wiodących strategów przedsiębiorczości w Eurazji.

Pan Eskici dał uczestnikom możliwość wyboru tematów, które zostaną przedstawione w ciągu prezentacji. Najczęściej powtarzające się wybory to radzenie sobie z porażkami i wątpliwościami, a także zakładanie własnej firmy. Były to tematy, o których uczniowie chcieli dowiedzieć się więcej. Następnie, zaskakując wszystkich obecnych, Pan Eskici podszedł do każdego indywidualnie i zapytał o imię. Gdy wszyscy byli ze sobą zaznajomieni, nadszedł czas, aby rozpocząć prezentację. Pan Eskici podzielił się swoją wnikliwą opinią na wiele tematów związanych z biznesem, od motywacji aż po strategię postępowania w przypadku bankructwa. Dzięki prowadzącemu uczestnicy doszli do wniosku, że zawsze powinni jak najlepiej wykorzystać swoją sytuację i wytrwać podczas niepowodzenia. Wkrótce minął czas prezentacji i z żalem musieliśmy zakończyć rozmowę o karierze.

Wywiad przeprowadzony wśród uczestników wykazał, że prezentacja spotkała się pozytywną opinią. Była opisywana jako bardzo udana, pouczająca oraz inspirująca i uważano, że wszyscy obecni wyszli z wykładu z czymś cennym oraz przydatnym w ich życiach i przyszłej karierze.