Meridian English Song Contest (MESC), konkurs piosenki anglojęzycznej, koncert finałowy. ZMIANA: Data koncertu finałowego zostanie podana wkrótce.

MIĘDZYNARODOWE SZKOŁY MERIDIAN

Gładka 31B, 02-172, tel. 22 822 15 75

Miło nam poinformować Państwa, że

Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Meridian po raz 13-ty organizuje

MERIDIAN ENGLISH SONG CONTEST

Konkurs ma charakter otwartego edukacyjnego przeglądu piosenki w języku angielskim, do którego zapraszamy solistów i zespoły składające się z uczniów klas 1-8 ze szkół podstawowych.

Cel konkursu

1. zachęcanie dzieci do czynnego uczestnictwa w amatorskim ruchu muzycznym,
  2. promocja utalentowanych muzycznie i motywowanie ich do systematycznego doskonalenia swoich umiejętności,
  3. umożliwienie publicznej prezentacji umiejętności wokalnych i muzycznych oraz wyróżnienie najciekawszych występów i promocja laureatów.

Konkurs przygotowany jest w czterech kategoriach:

1. klasa 1-2        II. Klasa 3-4        III. Klasa 5-6       IV. Klasa 7-8

Repertuar

Każdy z uczestników  prezentuje w I etapie eliminacji dowolny jeden utwór z tekstem w języku angielskim.

Uczestnicy zakwalifikowani do II etapu prezentują w nim ten sam utwór.

Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 2 kandydatów (solista lub zespół do 5 osób) z każdej z kategorii. Czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut. Jury zastrzega sobie prawo do możliwości przerwania prezentacji. Uczestnicy przygotowują akompaniament i przesyłają ścieżkę dźwiękową (w wersji karaoke) do organizatora drogą elektroniczną lub dostarczają na pendrivie. Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na jakość techniczną podkładu. Słabe parametry techniczne podkładu obniżają jakość prezentacji artystycznej.

Termin i miejsce konkursu

Eliminacje odbędą się w Międzynarodowej Szkole Podstawowej Meridian

Warszawa, ul. Gładka 31B, 02-172, w hali sportowej na parterze:

I etap – 5 lutego (środa) klasy 1-4, 6 lutego (czwartek) klasy 5-8.

Szczegółowy plan przesłuchań dostępny będzie u organizatora konkursu oraz przesłany drogą elektroniczną tydzień przed przesłuchaniami tj. 29.01.2020.

II etap – Koncert finałowy – 19 marca 2020 (data zostanie potwierdzona), do  którego  jury  zakwalifikuje  najlepszych z każdej kategorii wiekowej. Informacja o zakwalifikowanych do II etapu będzie przekazana opiekunom uczestników po zakończeniu eliminacji tj. do 24.02.2020.

Zgłoszenia można dokonać wypełniając formularz online najpóźniej do dnia 24 stycznia 2020 roku. Zgłoszenia dokonane po tym terminie nie będę przyjęte. Link do zgłoszenia

Adres mailowy konkursu to: mesc@meridian.edu.pl

Kolejność wydarzeń

1. do 24.01.2020 zgłoszenia uczestników
  2. 29.01.2020 informacja o godzinach przesłuchań
  3. 5.02.2020 and 6.02.2020 – eliminacje
  4. do 24.02.2020 informacja o finałach i zakwalifikowanych uczestnikach
  5. 19.03.2020 Koncert Finałowy i rozdanie nagród

Finaliści będą proszeni o przesłanie krótkiego nagrania video (uczestnik śpiewający piosenkę konkursową) oraz zdjęcia do prezentacji w czasie koncertu finałowego, jak również podpisania dodatkowego formularza RODO.

Nagrody konkursowe

Jury XIII Meridian English Song Contest przyzna pierwszą nagrodę w każdej z kategorii wiekowych.

W uzasadnionych przypadkach jury w porozumieniu z organizatorem ma prawo przyznać indywidualne nagrody i wyróżnienia.

Koncert Laureatów i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w 19 marca 2020 roku w Warszawie. Dokładna godzina i miejsce koncertu zostanie podane w późniejszym terminie.

Kryteria oceny uczestników konkursu:

• precyzja intonacji, dykcja
  • rytmiczność i interpretacja
  • dobór repertuaru
  • ogólne wrażenie artystyczno – estetyczne

Informacje

Szczegółowych informacji udziela  opiekun konkursu Monika Chwesiuk, Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Meridian, ul. Wawelska 66/74, 02-034, e-mail: mesc@meridian.edu.pl

Powyższa   informacja  będzie dostępna  również  na  stronie  internetowej  organizatora www.meridian.edu.pl

Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Meridian