Święto Niepodległości  to święto państwowe w Polsce, obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

W Międzynarodowych Szkołach Meridian obchody tego święta były połączone z upamiętnieniem również innych walk o wolność. W związku z obchodami – odwiedzili nas goście – weterani walk o niepodległość z czasu II wojny światowej. Na pamiątkę odwiedzin otrzymaliśmy list od Weteranów oraz medal-prezent od ich Stowarzyszenia.

Międzynarodowe Szkoły Meridian włączyły się również w ogólnopolską akcję MEN „Szkoła pamięta”.

Oto treść listu z ministerstwa:

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”. (…) Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

Łączę wyrazy szacunku

Rzecznik Prasowy MEN