Uczniowie klas 5-8 wraz z rodzicami odwiedzili kampus Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Meridian przy ul. Gładkiej. Okazją do odwiedzin był rodzinny piknik integrujący klasy i rodziców na początku nowego roku szkolnego.

W sobotę 14 września dopisała pogoda i odbyło się wiele atrakcji, w tym szalona fotobudka, zawody sportowe, gry i zabawy na boisku oraz oczywiście pyszny poczęstunek.

W trakcie pikniku pod szkołę podjechał prawdziwy wóz strażacki. To była atrakcja-niespodzianka dla wszystkich zebranych. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy i zaprezentowali niektóre z urządzeń i sprzętów potrzebnych w prowadzonych przez nich akcjach.

W czasie pikniku odbyła się również prezentacja oferty zajęć dodatkowych (klubów), podczas której można było zapisać dziecko na wybrane zajęcia pozalekcyjne.