W poniedziałek, 2 września uroczyście rozpoczęliśmy  nowy rok szkolny 2019/2020.

Rozpoczęliśmy go w nieco innej formie – oficjalnie jako ośmioletnia szkoła podstawowa, trzy- lub czteroletnie liceum i już bez gimnazjum.

W kampusie szkoły podstawowej przy ul. Wawelskiej pani dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych gości: rodziców, uczniów klas 0-4 i nauczycieli. Szczególną uwagę zwróciła na tegorocznych pierwszoklasistów, którzy na dobry początek otrzymali powitalne prezenty. Z kolei wszystkim uczniom i nauczycielom pani dyrektor życzyła wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym oraz radości z realizacji swoich małych i dużych planów. Zobacz film https://www.youtube.com/watch?v=EaEXj-fRMcw

W kampusie przy ul. Gładkiej nowy rok szkolny rozpoczęło liceum ogólnokształcące. Wszystkich zebranych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców uroczyście przywitała p. dyrektor. Uroczystość rozpoczęcia nowego roku stanowiła również znakomitą okazję do wręczenia straszym uczniom dyplomów za osiągnięcia z poprzedniego roku szkolnego.

W poczet naszej szkoły włączono pierwszoklasistów (absolwentów szkoły podstawowej lub gimazjum). Pani dyrektor przedstawiła wychowawców i nauczycieli pracujących w naszej szkole. Po skończonej akademii uczniowie rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami.  Zobacz film https://www.youtube.com/watch?v=dPndewPm5FQ&t=7s

Ostatnim punktem dnia w kampusie przy ul. Gładkiej było powitanie nowego roku szkolnego przez starsze (5-8) klasy szkoły podstawowej. Pani wicedyrektor zaadresowała swoje słowa do wszystkich zebranych:  rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi, życząc uczniom wiary we własne możliwości, a nauczycielom i rodzicom wytrwałości w walce o marzenia dzieci i ich sukcesy. Potem uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami. Zobacz film  https://www.youtube.com/watch?v=SlB_kL0Bsdk&t=3s

W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki. Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego, a dla pesymistów mamy dobrą wiadomość – kolejne wakacje na pewno nadejdą już za 10 miesięcy!