Słoniowa pasta do zębów, niewidoczny atrament, wybuchający wulkan, czyli Science Fair w szkole Meridian

Science Fair (Targi Nauki) to doroczny konkurs dla uczniów Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Meridian.  Uczestnicy w 2-3 osobowych zespołach prezentowali swoje projekty naukowe w formie planszy, modeli lub eksperymentów, które stworzyli.

Takie targi umożliwiają uczniom konkurowanie w działaniach naukowych a także rozwijanie swoich zainteresowań. Główną wartością dla zespolów jest możliwość zdobycia szerszej wiedzy z wybranego zakresu i podzielenia się wynikami eksperymentów ze wszystkimi.

W każdej prezentacji projektu zespoły zamieściły

• cel / hipotezę eksperymentu
  • materiały potrzebne do przeprowadzenia eksperymentu
  • procedurę eksperymentu
  • wyniki / podsumowanie

Wszyscy odwiedzający Science Fair (goście, inni uczniowie oraz jury) świetnie się bawili i dużo nauczyli!

Meridian International Schools