Z dumą informujemy, że nasza uczennica Julia Kubiak z klasy IB1 zdobyła 3 miejsce w debacie młodzieżowej, która odbyła się 21 maja w Krakowie. Wśród 6 finalistów – najlepszych młodych mówców – znalazł się również Siddarth Gadepalli, kolega Julii z klasy IB1.

Julia, wraz ze zdobywcami 1 i 2 miejsca, będzie reprezentowała Polskę podczas europejskiego finału konkursu European Youth Debating Competition, który odbędzie się w październiku w Berlinie.

Debata w Krakowie była krajowym etapem międzynarodowego konkursu EYDC 2019, podczas którego 73 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z różnych zakątków Polski dyskutowało na temat: „Rethink, Reuse, Recycle: how would you shape a sustainable future with plastics and petrochemicals?”.

Celem projektu EYDC – wspólnej inicjatywy stowarzyszenia PlasticsEurope i EPCA (Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Petrochemikaliów) – jest zaangażowanie młodych ludzi do wspólnej dyskusji nad najważniejszymi wyzwaniami współczesnego świata dzięki wyposażeniu ich w umiejętności publicznego wygłaszania niezależnych opinii i obrony swoich argumentów. Wszystkie debaty krajowe, zaplanowane w tym roku w krajach Beneluxu, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Włoszech i Wielkiej Brytanii, a także finał w Berlinie, odbywają się według takich samych zasad, a uczniowie oceniani są wg takich samych kryteriów.

Szkołę Meridian reprezentowało 8 uczniów: Canan Ersoy, Maciek Gabrysiak, Siddharth Gadepalli, Karolina Gałązka, Dulguun Ganbaater, Julia Kubiak, Sara Krymski oraz Rose Rezaul, którzy pojechali do Krakowa pod opieką Pana Charlesa Wielgus Barry i Pani Moniki Chwesiuk.

Młodzież podkreślała, że udział w debacie był dla nich ciekawym doświadczeniem, z którego skorzystają w przyszłości, ale również okazją do poznania i nawiązania kontaktów z młodymi ludźmi z innych szkół.

Wszystkim uczestnikom debaty, a szczególnie Julii i Sidowi gratulujemy!!!