MERIDIAN

W 2019 roku Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Meridian po raz 12-ty zorganizowała konkurs piosenki anglojęzycznej MERIDIAN ENGLISH SONG CONTEST (MESC).

Konkurs ma charakter otwartego edukacyjnego przeglądu piosenki w języku angielskim, do którego zaproszeni zostali soliści i zespoły składające się z uczniów klas 1-8 z mazowieckich  szkół podstawowych.

Cele konkursu

• zachęcanie dzieci do czynnego uczestnictwa w amatorskim ruchu muzycznym,
  • promocja utalentowanych muzycznie i motywowanie ich do systematycznego doskonalenia swoich umiejętności,
  • umożliwienie publicznej prezentacji umiejętności wokalnych i muzycznych oraz wyróżnienie najciekawszych występów i promocja laureatów.

Repertuar

Każdy z uczestników samodzielnie wybiera sobie repertuar, dowolny utwór z tekstem w języku angielskim.  Ten sam utwór jest prezentowany w eliminacjach i w finale. Wśród wybranych piosenek były utwory wykonywane przez m.in. The Beatles, Bruno Marsa, Rihannę, Amy Winehouse, Celine Dion, Alicię Keys, Whitney Houston oraz w filmach Disneya.

Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 3 kandydatów do każdej z kategorii.

Do eliminacji, które odbyły się w lutym. Zgłosiło się ponad 20 szkół i ponad 100 uczniów! Część z nich brała udział w tym konkursie już kolejny raz.

Finał

Do finału jury zakwalifikowało 12 wykonawców, po 3 w każdej kategorii.

Koncert finałowy odbył się w Okęckiej Sali Widowiskowej w marcu.

Na widowni zasiedli rodzice, koledzy z klasy oraz zaproszeni goście. Każdy występ był gorąco oklaskiwany. Dla wielu wykonawców to był pierwszy w życiu publiczny występ dla tak dużej widowni.

Czas oczekiwania na werdykt jury uprzyjemnił widzom występ Zespołu Wokalnego ze Szkoły Podstawowej nr 88 w Warszawie.

Nagrody

Jury 12. edycji Meridian English Song Contest, oceniając intonację, dykcję, wybór utworu, rytm i interpretację, wrażenia artystyczne i estetyczne, przyznało nagrody w każdej z kategorii wiekowych.

• W kategorii klas 1-2, zwyciężyła Marta  z Polsko-Francuskiej Szkoły Podstawowej „La Fontaine”;
  • W kategorii klas 3-4 – Łucja ze Szkoły Podstawowej nr 88;
  • W kategorii klas 5-6 – Marcelina  ze Szkoły Podstawowej nr 260 im. Jana Matejki w Warszawie;
  • A w kategorii klas 7-8 – Julia  reprezentująca Szkołę Podstawową nr 258 im.gen. Jakuba Jasińskiego w Warszawie

Zwycięzcy otrzymali nagrody od organizatora – Międzynarodowych Szkół Meridian oraz od patrona – Burmistrza Dzielnicy Włochy – Pana Artura Wołczackiego.

Dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie uczniów a uczniom za chęci i udział. Bez Was nie byłoby konkursu! Dziękujemy. Zapraszamy za rok na 13. Edycję konkursu MERIDIAN ENGLISH SONG CONTEST (MESC).

MERIDIAN